Aktualności

Pomagamy i chronimy, ale też zachęcamy młodych adeptów

Data publikacji 15.11.2023

Dzięki profesjonalizmowi i wielkiej empatii oraz wrażliwości policjantów biorących udział w zabezpieczeniu okolic cmentarza w Wawrze 1 listopada mały Andrzejek „utwierdził się w tym, że chce zostać policjantem!” 6-latek zgubił się na cmentarzu, z pomocą przyszli funkcjonariusze, otoczyli opieką i przekazali rodzicom. Mama chłopca wystosowała podziękowania, „Akcja Znicz, to nie tylko sprawa ruchu na drodze, ale wasza troska o dobrostan wszystkich odwiedzających cmentarze, tych najmłodszych nie pomijając. Jestem zbudowana waszą postawą, chęcią pomocy i tym, że jesteście tak blisko ludzi.”

Tak jak wspomniała autorka podziękowań, duże zabezpieczenia, między innymi właśnie te, które corocznie obserwujemy 1 listopada generują różne zagrożenia, nie tylko związane z ruchem drogowym, czy kradzieżami. W tłumie bardzo łatwo się zgubić, a na pewno jeśli się jest małym i ma się 6 lat.

Taka właśnie smutna historia zdarzyła się chłopcu na cmentarzu w Wawrze. Pomogli mu policjanci, zaopiekowali się 6-latkiem, uspokoili go, odnaleźli rodziców i wszystko szybko i dobrze się skończyło. 

O profesjonalizmie i empatii oraz wrażliwości policjantów mama chłopca postanowiła wspomnieć w podziękowaniach, które przekazała komendantowi. „Chciałam wyrazić swoją wdzięczność i uznanie dla profesjonalnej pracy funkcjonariuszy Policji z rejonu Pragi Południe, […] którzy z wielkim zaangażowaniem pospieszyli z pomocą mojemu 6-letniemu synkowi. […] Serdecznie dziękuję całemu zespołowi za profesjonalną pomoc, wysoką wrażliwość i poczucie bezpieczeństwa, jakie nam dajecie!”

Po całym tym zdarzeniu Andrzejek postanowił, że na pewno już zostanie policjantem i do podziękowań dołączył trzy rysunki, które wykonał specjalnie dla policjantów.  

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/mg
 

 

Powrót na górę strony