Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli na gorącym uczynku-zostali tymczasowo aresztowani

Kryminalni z komisariatu w Wawrze na gorącym uczynku zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, sprawców kolejnej kradzieży na stacji paliw. Mężczyźni nie kradli jednak benzyny. Prosili pracownika o zatankowanie, jeden z nich zagadywał go, a drugi w tym czasie okradał pomieszczenie socjalne stacji. Tym razem zostali zatrzymani podczas ucieczki. 27-latek w pościgu pieszym, z kolei 26-latek w odjeżdżającym samochodzie. Było to drugie takie przestępstwo, którego dopuścili się na przestrzeni 3 dni. Zatrzymani usłyszeli po dwa zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży. Na podstawie wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt.

Na terenie Wawra doszło do kradzieży na stacji paliw. Z relacji zgłaszającego pracownika wynikało, że został zagadany przez klienta, kiedy ten tankował mu samochód. Chwilę później okazało się, że drugi z mężczyzn w tym czasie ukradł z wnętrza stacji pieniądze i telefon komórkowy.

Policjanci operacyjni z komisariatu przy ulicy Mrówczej błyskawicznie dokonali niezbędnych sprawdzeń i zweryfikowali pozyskane informacje. Bardzo szybko wytypowali dwóch obywateli Gruzji, którzy mieli dokonać tego przestępstwa.

Trzy dni od tego zdarzenia, dzięki ustaleniom i wiedzy operacyjnej, funkcjonariusze przeprowadzili dynamiczną interwencję na stacji w Ząbkach. Tam właśnie ci sami mężczyźni w ten sam sposób dokonali kradzieży. Tym razem jednak na gorącym uczynku wpadli wprost w ręce kryminalnych. Tankujący paliwo 26-latek został zatrzymany, kiedy z piskiem opon odjechał ze stacji. Natomiast jego 27-letni wspólnik, w pościgu pieszym kawałek za stacją, zdołał jedynie przeskoczyć przez ogrodzenie. Wszystkie skradzione rzeczy miał w rękach.

Operacyjni i śledczy z komisariatu w Wawrze zgromadzili obszerny materiał dowodowy do obu tych spraw. Został on przekazany do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Zatrzymani obywatele Gruzji usłyszeli po dwa zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży.

Sąd przychylił się do złożonego przez prokuraturę wniosku i zastosował tymczasowy areszt wobec podejrzanych.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/mw 

 

Powrót na górę strony