Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żądali pieniędzy, grozili, zostali tymczasowo aresztowani

Data publikacji 20.11.2023

Kryminalni błyskawicznie zareagowali na zawiadomienie dotyczące wymuszenia rozbójniczego. Jeden z podejrzanych został zatrzymany tuż po zgłoszeniu, jego wspólnik wpadł w ręce policjantów na drugi dzień z samego rana. Funkcjonariusze ustalili, że doszło do dwóch zdarzeń i było dwóch pokrzywdzonych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty gróźb karalnych oraz wymuszenia rozbójniczego. Obaj zostali na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe tymczasowo aresztowani przez sąd.

Kryminalni przyjęli zgłoszenie od pokrzywdzonego, który twierdził, że nachodzą go mężczyźni, żądają od niego pieniędzy i grożą pozbawieniem życia jemu i jego najbliższym. Miały to być rozliczenia za rzekome zaległości płatnicze wobec byłego pracownika. Pokrzywdzony przekazywał już kilkakrotnie gotówkę, ale wciąż żądali od niego więcej. Kiedy umówił się z nimi po raz kolejny na miejscu czekali już kryminalni. Zatrzymali jednego z podejrzanych. Drugi wpadł w ich ręce dzień później z samego rana.

Operacyjne ustalenia oraz zgromadzone informacje wskazywały na to, że jest jeszcze jedna podobna sprawa i jeszcze jeden pokrzywdzony, któremu z kolei zatrzymani grozili pobiciem i pozbawieniem wolności.

Na podstawie zabezpieczonych dowodów i zgromadzonych materiałów 47-latek i 32-latek usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za wymuszenie rozbójnicze i groźby karalne.
Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe skierowała wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych, sąd do wniosku się przychylił, mężczyźni trafili do aresztu.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/mg

 

Powrót na górę strony