Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za recydywę za znęcanie się i przestępstwa przeciwko policjantom

Data publikacji 21.11.2023

Patrolowcy zatrzymali 30-latka, który znęcał się nad rodzicami. W lutym tego roku wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę właśnie za to samo przestępstwo. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że dwa miesiące zdołał zachowywać się przyzwoicie, potem znowu pojawiła się przemoc zarówno fizyczna jak i psychiczna. Podczas interwencji zaatakował policjantów, znieważył ich i naruszył nietykalność cielesną. Usłyszał 3 zarzuty, przestępstwa znęcania się nad rodzicami dopuścił się w warunkach recydywy. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Zgłoszenie pod numer alarmowy dotyczyło awantury domowej i przemocy jaką miał stosować 30-latek wobec swoich rodziców.

Na miejscu bardzo wzburzony mężczyzna nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy, wyzywał ich i zaatakował fizycznie naruszając nietykalność cielesną, chciał uniknąć zatrzymania. Mundurowi opanowali sytuację, a 30-latek trafił do policyjnej celi.

W sprawie zostało przyjęte zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa , przesłuchano świadków. Z relacji rodziców zatrzymanego wynikało, że w lutym tego roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał wyrok właśnie za znęcanie się nad nimi. Po dwóch miesiącach od wyjścia z więzienia mężczyzna z powrotem stał się agresywny, popychał, szarpał, uderzał matkę i ojca, wyzywał i stosował wszystkie wcześniejsze formy znęcania się zarówno psychicznego jak i fizycznego.


W sprawie został zgromadzony obszerny materiał dowodowy, który przekazano do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Tam też policjanci doprowadzili zatrzymanego. Usłyszał zarzuty znęcania się w warunkach recydywy i dodatkowo znieważenie funkcjonariuszy oraz przy użyciu przemocy wpływania na czynności służbowe, naruszenia ich nietykalności cielesnej.

Prokuratura sporządziła do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym tymczasowy areszcie dla 30-latka.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/mg

 

Powrót na górę strony