Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy tymczasowe areszty za usiłowanie kradzieży z włamaniem mercedesa

Data publikacji 12.01.2024

Dzięki zaangażowaniu świadków pierwszego ze sprawców policjanci z Wawra zatrzymali tuż po zdarzeniu. Pozostałych dwóch bardzo szybko spersonalizowali i niedługo później wpadli oni w ręce funkcjonariuszy Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. W efekcie cała trójka usłyszała zarzuty usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem mercedesa i na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe zostali przez sąd tymczasowo aresztowani.

Policjanci z komisariatu w Wawrze zostali zaalarmowani o próbie kradzieży z włamaniem mercedesa. Pościg za sprawcami podjęli świadkowie. Funkcjonariusze błyskawicznie pojawili się we wskazanej okolicy i jeden z mężczyzn został zatrzymany w niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia. 30-letni obywatel Gruzji trafił do policyjnej celi.

Operacyjni z komisariatu w Wawrze dokonali szczegółowego rozpoznania, zabezpieczyli dowody, pozyskali operacyjne informacje i na ich podstawie ustalili pozostałych dwóch podejrzanych.

Zatrzymany 30-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem samochodu, na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe został przez sąd tymczasowo aresztowany.

Kilka dni później stołeczni wywiadowcy podczas służby zauważyli i rozpoznali dwóch pozostałych podejrzanych obywateli Gruzji. 46-latek i 41-latek zostali zatrzymani i przekazani policjantom z komisariatu przy ulicy Mrówczej.

Mężczyźni podzielili los swojego kolegi. Najpierw usłyszeli zarzuty, a potem sąd przychylił się do kolejnego wniosku prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec obu podejrzanych.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/ea

 

Powrót na górę strony