Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O przemocy rówieśniczej w podstawówce

Data publikacji 26.02.2024

Przemoc wśród rówieśników jest często spotykanym zjawiskiem na szkolnych korytarzach. Czym jest przemoc i jak sobie z nią radzić? Z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 105 w warszawskim Wawrze rozmawiały policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną.

Policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 312 przy ul. Umińskiego.

Rozmawiały z uczniami klas na  temat przemocy rówieśniczej, o tym jak reagować i jak sobie z nią radzić. Uczniowie w trakcie zajęć mieli okazję wypowiedzieć się, czym dla nich jest przemoc. Funkcjonariuszki przypomniały, że zachowania takie jak, bicie, kopanie, popychanie, przezywanie, wyśmiewanie, obrażanie, hejt są krzywdzące i  niosą za sobą konsekwencje prawne.

Pamiętaj, że nikt nie ma prawa używać w stosunku do drugiego człowieka przemocy. Każdy ma prawo być wrażliwym, słabszym i bezbronnym, a żadne dziecko nie jest winne temu, że stało się ofiarą przemocy!

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Powrót na górę strony