O przemocy rówieśniczej w podstawówce
Przemoc wśród rówieśników jest często spotykanym zjawiskiem na szkolnych korytarzach. Czym jest przemoc i jak sobie z nią radzić? Z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 105 w warszawskim Wawrze rozmawiały policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną.
Policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 312 przy ul. Umińskiego.
Rozmawiały z uczniami klas na temat przemocy rówieśniczej, o tym jak reagować i jak sobie z nią radzić. Uczniowie w trakcie zajęć mieli okazję wypowiedzieć się, czym dla nich jest przemoc. Funkcjonariuszki przypomniały, że zachowania takie jak, bicie, kopanie, popychanie, przezywanie, wyśmiewanie, obrażanie, hejt są krzywdzące i niosą za sobą konsekwencje prawne.
Pamiętaj, że nikt nie ma prawa używać w stosunku do drugiego człowieka przemocy. Każdy ma prawo być wrażliwym, słabszym i bezbronnym, a żadne dziecko nie jest winne temu, że stało się ofiarą przemocy!
podinsp. Joanna Węgrzyniak