Aktualności

Podziękowania za uratowanie zdrowia, a pewnie i życia

Data publikacji 02.04.2024

„Najwyższe uznanie oraz serdeczne podziękowania dla st. post. Mariusza Sankowskiego i st. post. Karola Michalika, którzy swoim poświęceniem, sprawnym działaniem i zaangażowaniem uratowali zdrowie, a pewnie i życie podczas niedawnego wypadku”. Tak brzmi fragment podziękowań, które wpłynęły do Komendy Stołecznej Policji. Policjanci z komisariatu w Wawrze uwolnili mężczyznę, którego na działce nad Wisłą przygniotło drzewo.

Policjanci z Wawra otrzymali wezwanie do trudno dostępnego terenu działek nad Wisłą, gdzie drzewo przygniotło mężczyznę. Na miesce natychmiast udali sie patrolowcy, st. post. Mariusz Sankowski i st. post. Karol Michalik.

„Dokładnie o godzinie 16:31 na miejsce dotarli dwaj policjanci. Jest to zaledwie 14 minut od mojego zgłoszenia telefonicznego wraz z przedarciem się 300 metrów przez gęste krzaki, powalone drzewa i gałęzie oraz zlokalizowanie nas.
Po pierwszej próbie podniesienia drzewa wiedzieli, że nie da się go unieść. Jeden z funkcjonariuszy zaczął cięcie powalonego drzewa, drugi drzewo podtrzymywał. Niezwykle sprawnie udało się im uwolnić poszkodowanego. […]
Dzięki tak szybkiemu, precyzyjnemu i sprawnemu działaniu poszkodowany w samą porę został uwolniony i niedługo później na noszach przetransportowany do karetki. […]
Funkcjonariusze odznaczyli się dużym poświęceniem, sprawnością, zaangażowaniem, profesjonalizmem i niebywale wysokim poziomem przeprowadzonej akcji ratowniczej. Mają doskonałą kondycję fizyczną oraz umiejętności organizacyjne. […] Uważam, że zasługują na szczególne uznanie[…] tacy funkcjonariusze to skarb. Ich poświęcenie i oddanie sprawie ochrony życia i zdrowia innych jest godne najwyższego uznania.[…]gratuluje, podziwiam, doceniam i dziękuję!”

Tak przedstawia się fragment podziękowań, które wystosowała bliska poszkodowanemu osoba, która była jedynym świadkiem zdarzenia i ogromnie przeżyła całą tę sytuację.
Panowie, Mariuszu i Karolu, gratulujemy postawy i profesjonalizmu!

 

podinsp. Joanna Węgrzniak

 

Powrót na górę strony