Aktualności

Bezpieczni zerówkowicze

Data publikacji 10.05.2024

Policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży również poprzez działalność prewencyjno-edukacyjną. Funkcjonariuszki Zespołu Profilaktyki Społecznej regularnie przeprowadzają pogadanki na temat zagrożeń, wskazują, jak ich unikać i jak radzić sobie z niebezpieczeństwami, uczą prawidłowych zachowań, edukują między innymi z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem policjantki spotkały się z uczniami zerówek szkoły podstawowej przy ulicy Korynckiej w Wawrze.

Policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną przeprowadziły spotkania edukacyjno-profilaktyczne z uczniami zerówek w szkole przy ulicy Korynckiej w Wawrze.

Dzieci miały możliwość posłuchania dobrych rad i ostrzeżeń dotyczących ewentualnych zagrożeń, przypomniały sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym, szkole, na podwórku, czy w domu. Uczniowie mogli zadawać pytania i poszerzać swoją wiedzę z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa

Był tez czas na opowieści o tajnikach służby w Policji i możliwość obejrzenia z bliska wyposażenia funkcjonariuszy, a także radiowozu.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak

 

Powrót na górę strony