Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działaliśmy prewencyjnie, byliśmy skuteczni

364 kontrole, 36 mandatów karnych na łączna kwotę ponad 48300 złotych, 2 wnioski o ukaranie do sądu i zatrzymanie jednego poszukiwanego, oto wynik przeprowadzonych w miniony weekend działań prewencyjnych. Prowadzone były one przez policjantów naszej komendy oraz funkcjonariuszy warszawskiego Oddziału Prewencji Policji na terenie Pragi Południe, ze szczególnym uwzględnieniem plaży „Poniatówka” i jej okolicy.

Wiosenno-letnia aura w sposób szczególny sprzyja wypoczynkowi w plenerze, oznacza to również, że obserwujemy znaczący wzrost ruchu jednośladów. Policjanci dokładają wszelkich starań, by zadbać o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców i wszystkich uczestników ruchu. Trzeźwość kierujących jest sprawą kluczową.

W miniony weekend na terenie naszej dzielnicy, na plaży „Poniatówka” i w jej okolicy  policjanci KRP Warszawa VII wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji prowadzili bardzo aktywne działania prewencyjne. Mundurowi skupili swoją uwagę głównie na kierujących hulajnogami oraz rowerami i sprawdzali ich stan trzeźwości.

W wyniku podjętych działań prewencyjnych przeprowadzono  364 kontrole, 36 interwencji zakończyło się wystawieniem  mandatów karnych, których łączna kwota wyniosła ponad 48300 złotych. Dodatkowo skierowano 2 wnioski o ukaranie do sądu i zatrzymano jedną osobę poszukiwaną.

Przypominamy, że wysokość mandatu za jazdę rowerem lub hulajnogą po spożyciu alkoholu to minimum 1000 złotych, natomiast w stanie nietrzeźwości minimum 2500 złotych.

Policjanci czuwają i będą kontynuować podobne działania.  

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/JW

 

Powrót na górę strony