Aktualności

Policjanci przejęli ponad 6 kg narkotyków, 4 osoby zatrzymane

Data publikacji 11.06.2024

6 kg i 200 gramów narkotyków, do tego 4 osoby zatrzymane, z czego 3 tymczasowo aresztowane, oto efekt pracy operacyjnej i działań przeprowadzonych przez południowopraskich kryminalnych, których wspierali policjanci ze stołecznego wydziału zajmującego się przestępczością narkotykową. Policjanci zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę, mefedron i haszysz, a także prekursory i przyrządy służące do wytwarzania środków odurzających, dokumenty i gotówkę w kwocie ponad 44 tysięcy złotych i 200 euro.

Kryminalni zajmujący się w naszej komendzie przestępczością narkotykową, w ramach prowadzonych ustaleń, pozyskali operacyjną informację na temat transakcji narkotykowej, do której najprawdopodobniej miało dojść na jednym z parkingów. Z ustaleń wynikało, że może chodzić o około 2 kilogramy środków odurzających.

Funkcjonariusze wykonali wszystkie niezbędne czynności, dokonali sprawdzeń, poszerzyli swoją wiedzę operacyjną i przygotowali się do realizacji sprawy. Podjęli obserwację okolicy, gdzie miało dojść do spotkania dwóch mężczyzn. Wiadomo było, że jeden z nich będzie przyjezdnym spoza Warszawy, drugi zaś to mieszkaniec naszej dzielnicy, znany już policjantom.
Kryminalni nie musieli zbyt długo czekać, by przystąpić do działania. Podjęli interwencję wobec kilku osób zgromadzonych przy merdcedesie i fordzie. W obu pojazdach były narkotyki średnio po kilogramie w każdym. Właścicielami tych z mercedesa było małżeństwo, 28-latka i  znany policjantom 43-letni mieszkaniec Pragi Południe. Paczka leżąca w fordze  należała z kolei do 32-latka i 26-latka. Policjanci błyskawicznie zabezpieczyli narkotyki, a także zatrzymali te 4 osoby.

Do działań włączyli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji, którzy na kolejnych etapach wykonywanych czynności wspierali naszych kryminalnych.

Przeszukanie przeprowadzone w mieszkaniu oraz pomieszczeniach piwnicznych 43-latka i jego żony zaowocowały znalezieniem i zabezpieczeniem kolejnych narkotyków, a także prekursorów i narzędzi służących do wytwarzania środków odurzających. Do sprawy zostały też odebrane od zatrzymanych pieniądze na poczet przyszłych ewentualnych kar w łącznej kwocie ponad 44 tysięcy złotych i 200 euro.

Po przeprowadzeniu testów i zważeniu zabezpieczonych narkotyków okazało się, że kryminalni przejęli  6kg i 200 gramów środków odurzających, w tym, marihuanę, amfetaminę, mefedron i haszysz.

W postępowaniu zgromadzono bardzo obszerny materiał dowodowy. Został on przekazany do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, tam też policjanci doprowadzili zatrzymanych. Prokurator przedstawił im zarzuty, kobieta odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków w samochodzie oraz posiadanie amfetaminy i marihuany w mieszkaniu. Jej mąż usłyszał  5 zarzutów, poza tym, za co odpowie jego żona, w jego przypadku doszło  jeszcze posiadanie w piwnicy znacznej ilości środków odurzających i przygotowanie do wprowadzania ich do obrotu, posiadanie prekursorów oraz narzędzi służących do wytwarzania narkotyków. Mężczyzna czynów tych dopuścił się w warunkach recydywy. Ciąży na nim również zarzut posiadania dokumentów należących do innych osób. 32-latek i 26-latek, mężczyźni, którzy przyjechali fordem, usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości mefedronu, z tym, że 32-latek przestępstwo popełnił w warunkach recydywy.

Wobec kobiety zastosowano policyjny dozór, natomiast wobec trzech pozostałych podejrzanych, na wniosek prokuratury, sąd zastosowal tymczasowe aresztowanie.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/D.K

 

Powrót na górę strony