Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany przez „Kobrę” - 2 zarzuty i dozór

Data publikacji 19.06.2024

Najpierw szczegółowe ustalenia i cenna, ścisła współpraca z policjantami z Katowic, potem błyskawiczna reakcja na operacyjną informację i na końcu zatrzymanie podejrzanego. Tak skutecznie po raz kolejny zadziałała „Kobra”. 43-latek, który wpadł w ręce policjantów z grupy „Kobry”, usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem Audi A7 i posiadania narkotyków. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z „Kobry” tuż po otrzymaniu operacyjnej informacji na temat tego, że będący w ich zainteresowaniu mieszkaniec Grudziądza pojawił się na ulicach Warszawy i porusza się bmw, zareagowali błyskawicznie i zatrzymali go, kiedy wjeżdżał na jeden z parkingów.

42-latek, jak wcześniej na podstawie szeroko zakrojonych czynności operacyjnych, sprawdzeń  i współpracy z policjantami z Katowic, ustalili nasi funkcjonariusze, dopuścił się kradzieży z włamaniem audi a7 o wartości 200 tysięcy złotych z terenu Wawra. Kieleccy stróże prawa zabezpieczyli elementy karoserii, silnika i wyposażenia wnętrza tego auta podczas działań prowadzonych w województwie pomorskim.

W czasie przeszukania bmw operacyjni z „Kobry” zabezpieczyli między innymi: krótkofalówki, urządzenia do wyszukiwania sygnału GPS, narzędzie elektroniczne do grawerowania w metalu, łamak, szwedzkie dokumenty, fragmenty blach z naniesionymi nr VIN, pieniądze i porcję mefedronu. Zatrzymany trafił do policyjnej celi.

Zgromadzony materiał dowodowy stał się podstawą do przedstawienia 42-latkowi zarzutów kradzieży z włamaniem audi oraz posiadania narkotyków. Zabezpieczone rzeczy zostaną poddane badaniom przez biegłych. Sprawę policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, gdzie zadecydowano o zastosowaniu dozoru policyjnego wobec podejrzanego.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/DK

 

Powrót na górę strony