Aktualności

Z Policją bezpieczni podczas wakacji

Data publikacji 09.07.2024

Od zakończenia roku szkolnego aż do końca wakacji realizowany jest coroczny program „Lato w Mieście”. Na terenie Pragi Południe dzieci mają do dyspozycji placówki pobytu dziennego w szkołach oraz ogniska pracy pozaszkolnej, gdzie odbywają się zajęcia specjalistyczne. W każdym z tych miejsc uczniowie znajdą nie tylko opiekę wychowawców i pedagogów, ale również szereg atrakcji i bardzo ciekawych zajęć. Policjanci zapraszają również do odwiedzania komendy, gdzie czeka na uczniów sporo atrakcji, ale przede wszystkim spora dawka wiedzy na temat bezpieczeństwa.

Aby wypoczynek był nie tylko interesujący, ale przede wszystkim bezpieczny, policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną w naszej komendzie przez całe wakacje spotykają się z dziećmi biorącymi udział w akcji „Lato w Mieście” i  przypominają o tym, jak uniknąć niebezpieczeństw, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożeń i sprawić, by po dwóch miesiącach wakacji wszyscy cali, zdrowi i zadowoleni powrócili do szkolnych ławek.

Część tych zajęć odbywa się w komendzie, gdzie dzieci uczą się bezpiecznych zachowań, ale też poznają z bliska policyjną służbę, mogą obejrzeć między innymi, sprzęt, wyposażenie, radiowóz.  

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak

 

Powrót na górę strony