Aktualności

Służby łączą siły na rzecz bezpieczeństwa dzieci

Data publikacji 10.07.2024

Policja, Straż Miejska, Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa i oczywiście gospodarze, Straż Pożarna, zapewnili moc atrakcji oraz dużą dawkę wiedzy i nowych umiejętności dzieciom spędzającym wakacje w Warszawie i korzystającym z programu „Lato w Mieście”. Zapraszamy do obejrzenia relacji z edukacyjnego i aktywnego dnia spędzonego w siedzibie Straży Pożarnej przy ulicy Majdańskiej.

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu funkcjonariuszy z 8 Jednostki Gaśniczo-Ratunkowej Straży Pożarnej z ulicy Majdańskiej możliwe było zorganizowanie fantastycznych zajęć edukacyjnych i profilaktycznych dla uczestników „Lata w Mieście” oraz przedszkolaków.

Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska i Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa połączyły swoje siły i wspólnie na różne sposoby edukowały dzieci i młodzież, a także prezentowały sprzęt i specyfikę poszczególnych służb.

Możliwe było obejrzenie z bliska wszystkich radiowozów, przymierzenie elementów wyposażenia i umundurowania. Była zabawa z wodą ze strażackiego węża, było spotkanie z przewodnikami policyjnych psów służbowych i ich czworonogami, szlifowanie umiejętności kierowania rowerem, nauka udzielania pierwszej pomocy na fantomach, doskonalenie wiedzy z zakresu ruchu drogowego, oglądanie na tablecie krótkometrażowych filmów profilaktycznych i rozmowy  z policjantami, strażakami, czy strażnikami o ich służbie, zawodzie, który wykonują.

Jednym zdaniem- przyjemnie i pożytecznie, nauka i odpoczynek, edukacja i zabawa.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak

 

Film KRP_VII.mp4

Pobierz plik KRP_VII.mp4 (format mp4 - rozmiar 42.25 MB)

Powrót na górę strony