Aktualności

Wakacyjna mobilna profilaktyka

Data publikacji 08.07.2024

Trwają upragnione przez wszystkich wakacje. Dla dzieci i młodzieży to czas odpoczynku, ale też zwiększonej aktywności. Policjanci każdego dnia, na każdej służbie dbają o ich bezpieczeństwo. Oznacza to również, że pojawiamy się wszędzie tam, gdzie wypoczywający spędzają wolny czas i prowadzimy mobilną edukację. pokazujemy jak unikać zagrożeń, jak radzić sobie w sytuacjach trudnych, gdzie szukać pomocy. Wszystko po to, by 1 września wszyscy cali i zdrowi powrócili do szkół.

Policjanci spacerujący z tabletem po parkach, boiskach, skwerach i prezentujący dzieciom i młodzieży krótkometrażowe filmy edukacyjne to coraz częstszy obrazek.

Staramy się w każdy możliwy sposób zapobiegać, oddziaływać prewencyjnie i edukować. Prezentowane filmy pokazują, jak należy się prawidłowo zachowywać w różnych sytuacjach, by uniknąć zagrożeń i nie dopuścić do jakiegokolwiek nieszczęścia. Policjanci opowiadają i tłumaczą swoim młodym odbiorcom, jak powinni dbać o własne bezpieczeństwo, jakich sytuacji unikać i jak zachować się w sytuacji ewentualnego zagrożenia, gdzie szukać pomocy.

Dzieci chętnie oglądają filmy, a potem zadają pytania i dzielą się z policjantami swoimi doświadczeniami.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo naszych pociech podczas wakacji.  

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/ea

 

Powrót na górę strony