Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bawiąc uczyć- "Odblaskowa Szkoła 2025" w Rembertowie

Data publikacji 19.11.2025

Dzielnicowi z komisariatu przy ulicy Plutonowych i przedstawiciele delegatury SCB edukowali uczniów klasy II ze Szkoły Podstawowej Nr 376. Nauka, a potem jej utrwalanie odbywały się poprzez zabawę. Dzieci bardzo chętnie brały udział w proponowanych im zajęciach i konkursach, dzielnie podejmowały wyzwania. To był doskonały trening w ramach „Odblaskowej Szkoły 2025”.

W ramach przygotowań i realizacji założeń konkursu „Odblaskowa Szkoła 2025” dzielnicowi z komisariatu w Rembertowie wspólnie z pracownikami delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa odwiedzili drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 376.

Dzielnicowi opowiadali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i podkreślali, że nawet drobne elementy odblaskowe mogą zwiększyć widoczność pieszego po zmroku i znacząco poprawić jego bezpieczeństwo, uratować życie. Podkreślali, jak ważne jest uważne przechodzenie przez jezdnię, korzystanie z przejść dla pieszych, unikanie rozpraszaczy oraz upewnianie się, że kierowca nas widzi.

Policjanci zachęcali do dbania o własne i innych bezpieczeństwo na drodze.

Wszystkich tych ważnych rzeczy uczniowie uczyli się i utrwalali pozyskaną wiedze w formie atrakcyjnych zabaw, również na świeżym powietrzu. 

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak

 

Powrót na górę strony