Bawiąc uczyć- "Odblaskowa Szkoła 2025" w Rembertowie
Dzielnicowi z komisariatu przy ulicy Plutonowych i przedstawiciele delegatury SCB edukowali uczniów klasy II ze Szkoły Podstawowej Nr 376. Nauka, a potem jej utrwalanie odbywały się poprzez zabawę. Dzieci bardzo chętnie brały udział w proponowanych im zajęciach i konkursach, dzielnie podejmowały wyzwania. To był doskonały trening w ramach „Odblaskowej Szkoły 2025”.
W ramach przygotowań i realizacji założeń konkursu „Odblaskowa Szkoła 2025” dzielnicowi z komisariatu w Rembertowie wspólnie z pracownikami delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa odwiedzili drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 376.
Dzielnicowi opowiadali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i podkreślali, że nawet drobne elementy odblaskowe mogą zwiększyć widoczność pieszego po zmroku i znacząco poprawić jego bezpieczeństwo, uratować życie. Podkreślali, jak ważne jest uważne przechodzenie przez jezdnię, korzystanie z przejść dla pieszych, unikanie rozpraszaczy oraz upewnianie się, że kierowca nas widzi.
Policjanci zachęcali do dbania o własne i innych bezpieczeństwo na drodze.
Wszystkich tych ważnych rzeczy uczniowie uczyli się i utrwalali pozyskaną wiedze w formie atrakcyjnych zabaw, również na świeżym powietrzu.
podinsp. Joanna Węgrzyniak