Dni Rembertowa z Policją
W czasie tegorocznych obchodów Dni Rembertowa świętującym mieszkańcom, jak zawsze, towarzyszyli policjanci z komisariatu przy ulicy Plutonowych. Dzielnicowi i pozostali policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników, ale był też czas i miejsce na edukację i promocję naszego zawodu. Współpracowaliśmy z pozostałymi służbami oraz delegaturą Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa.
Dzielnicowi z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów przygotowali mnóstwo atrakcji dla uczestników pikniku. Najmłodsi mogli zobaczyć radiowóz policyjny, wziąć udział w zabawach i grach przygotowanych przez policjantów, a także posłuchać ciekawych opowieści na temat naszej służby. Bogaty program obejmował m.in. zabawy, konkursy, zagadki, pokazy sprzętu służbowego wykorzystywanego w codziennej służbie. Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie, zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, podkreślali jak ważne są odblaski, utrwalali najważniejsze zasady obowiązujące między innym rowerzystów i kierujących hulajnogami.
Dorosłe osoby zainteresowane zachęcaliśmy do wstąpienia w nasze szeregi, informowaliśmy o tym jak wygląda rekrutacja i ścieżka zawodowego rozwoju.
W trakcie festynu na stoisku promocyjnym Policji dostępne były odblaski, ulotki oraz inne materiały edukacyjne związane z zasadami bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Dzielnicowi nie zapomnieli również o osobach starszych. Zgodnie z treścią uwrażliwiali na zagrożenia, z jakimi starsi mogą się spotkać w codziennym życiu.
Uśmiechy na twarzach zadowolonych uczestników pikniku były najwyższą formą nagrody za zaangażowanie policjantów.
podinsp. Joanna Węgrzyniak