Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo w lasach
„Pomagamy i chronimy”, pod tym hasłem dzielnicowi z komisariatu przy ulicy Mrówczej wspólnie ze strażnikami leśnymi przeprowadzili działania prewencyjne w wawerskich lasach. Podczas wspólnych patroli zadbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających lasy, a także ich stałych, naturalnych mieszkańców.
Letnia aura spowodowała pojawienie się większej liczby spacerowiczów i osób odwiedzających lasy. Trzeba jednak pamietać, że wysokie temperatury i brak deszczu zwiększają niebezpieczeństwo pożarów.
Dlatego dzielnicowi z komisariatu w Wawrze przeprowadzili wspólne działania prewencyjne ze strażnikami leśnymi.
Odwiedzali parkingi przyleśne, a także patrolowali las, gdzie aktualnie można spotkać dużo osób spacerujących, również z psami. Dzielnicowi i strażnicy sprawdzali, czy nie dochodzi do łamania przepisów, zakłóceń porządku, zaśmiecania, niezachowania ostrożności przy trzymaniu zwierząt, łamania przepisów pożarowych
Chodziło o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym las, a jednocześnie zagwarantowanie spokoju faktycznym mieszkańcom lasów w ich naturalnym domu.
podinsp. Joanna Węgrzyniak