Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

100-lecie Policji Państwowej w KRP Warszawa VII

Data publikacji 12.07.2019

Tegoroczne obchody 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VII miały wyjątkowy charakter. Funkcjonariusze otrzymali odznaczenia, nominacje na wyższe stopnie oraz nagrody. W podniosłej uroczystości udział wziął Komendant Stołeczny Policji, nadinspektor Paweł Dobrodziej, komendanci i kierownicy jednostek i komórek organizacyjnych komendy, a także przedstawiciele samorządów oraz służb i instytucji, które na co dzień współpracują z Policją.

Dziś o godzinie 10.00 odbyła się uroczystość z okazji obchodów tegorocznego jubileuszowego Święta Policji w KRP Warszawa VII. W tym roku obchodzimy 100-lecie powołania Policji Państwowej.

W tym szczególnym dla wszystkich funkcjonariuszy dniu z rąk Komendanta Stołecznego Policji, nadinspektora Pawła Dobrodzieja oraz Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VII, mł. insp. Marcina Mielczarka wyróżnieni policjanci odebrali odznaczenia resortowe, akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz listy gratulacyjne Komendanta Stołecznego Policji.

Podczas uroczystej zbiórki zarówno Komendant Stołeczny, jak i zaproszeni goście wypowiedzieli mnóstwo ciepłych słów, wyrazów uznania oraz serdecznych życzeń pod adresem funkcjonariuszy.

Nadinspektor Paweł Dobrodziej podkreślał jak wysoko ocenia pracę i bardzo dobre wyniki osiągane przez południowopraskich policjantów oraz bardzo ważną rolę, jaką odgrywa  Komendant Rejonowy Policji Warszawa VII, wskazał na jego Jego profesjonalizm i  zaangażowanie. Komendant Stołeczny Policji złożył funkcjonariuszom oraz ich rodzinom  życzenia spełnienia w życiu zawodowym i prywatnym, spokoju i bezpieczeństwa, były też szczere wyrazy podziękowania za trud i poświęcenie.

Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście, którzy w swoich przemówieniach zwracali uwagę przede wszystkim na bardzo dobrze układającą się współpracę z naszą jednostką, były też piękne  życzenia i trochę historii.

W trakcie uroczystości odbyło się też wręczenie Komendantowi Stołecznemu Policji oraz osobom współpracującym z komendą pamiątkowych ryngrafów w podziękowaniu za pomoc i wsparcie jakimi na co dzień nas obdarzają.

Po zakończeniu części oficjalnej obchodów na wszystkich uczestników uroczystości czekał poczęstunek.

Wszystkim przybyłym gościom szczerze dziękujemy za przyjecie zaproszenia i udział w obchodach tegorocznego Święta Policji. Awansowanym i wyróżnionym policjantom gratulujemy!

 

jw


 

Powrót na górę strony