Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujność naczelniczki, błyskawiczne działanie patrolu ponadnormatywnego - zatrzymani trzej Gruzini

Data publikacji 30.08.2019

Zastępca naczelnika wydziału mienia wracając po służbie do domu zauważyła jadących samochodem podejrzanych o kradzieże na tzw. kolec. Patrol ponadnormatywny z podległego jej wydziału po uzyskanych informacjach zadziałał błyskawicznie i zatrzymał trzech obywateli Gruzji. Praca operacyjna i śledcza policjantów doprowadziła do przedstawienia zatrzymanym zarzutów za dwie kradzieże, kilka kradzieży z włamaniem na konta bankowe oraz gróźb. Jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany, a drugi objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu pełnili służbę ponadnormatywną na terenie Wawra. Otrzymali telefon od pełniącej obowiązki zastępcy naczelnika swojego wydziału, która wracając do domu po służbie zauważyła samochód, w którym rozpoznała podejrzewanych o kradzież na tzw. kolec. Policjantka znała zapis monitoringu, gdzie widoczny był zarówno samochód sprawców, jak i sami mężczyźni. Policjanci od razu podjęli działania. Dzięki wskazówkom naczelniczki, gdzie przemieszczają się podejrzani bardzo szybko ich zatrzymali. Trzej obywatele Gruzji trafili do policyjnej celi.

Dalsze czynności policjantów operacyjnych i dochodzeniowców z wydziału mienia wykazały, że 48-latek, 38-latek i 29-latek najprawdopodobniej dopuścili się kilku przestępstw. Dwaj z mężczyzn podejrzani są o dwie kradzieże saszetek z dokumentami, kartami płatniczymi, kluczykami do samochodów po wcześniejszym przecięciu opon w samochodach pokrzywdzonych. 48-latek usłyszał jeden zarzut kradzieży. Cała trójka odpowie także za włamania na konta bankowe poprzez użycie skradzionych kart płatniczych. 38-latek podczas jednej z kradzieży najprawdopodobniej kierował groźby wobec goniącego go pokrzywdzonego. Wobec niego sąd zastosował tymczasowy areszt. 29-latek został objęty policyjnym dozorem.

 

jw

Powrót na górę strony