Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z młotkiem, gaśnicą i okularami usłyszał 3 zarzuty

Data publikacji 27.09.2019

Patrolowcy błyskawicznie zareagowali na informację o mężczyźnie dobijającym się do zaparkowanych samochodów. Chwilę po zgłoszeniu 18-latek został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim młotek do wybijania szyb, gaśnicę samochodową i okulary korekcyjne, a następnie ujawnili uszkodzone pojazdy. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do jednego samochodu i uszkodzenie dwóch innych. Jak się potem okazało w jednym z pojazdów zostawił swój telefon. Usłyszał 3 zarzuty.

Pół godziny po północy w radiostacji policjanci usłyszeli komunikat o mężczyźnie ubranym w czerwony bezrękawnik, który miał szarpać za klamki zaparkowanych samochodów.

Patrolowcy pojawili się we wskazanej okolicy. Podjęli patrol pieszy pomiędzy blokami na terenie osiedla. Bardzo szybko zauważyli mężczyznę odpowiadającego podawanemu rysopisowi. 18-latek miał przy sobie młotek do wybijania szyb, okulary korekcyjne i gaśnicę samochodową. Nie był w stanie logicznie odpowiadać na zadawane pytania. Szybko wyszło na jaw, że w okolicy jest kilka uszkodzonych samochodów z powybijanymi szybami. Mężczyzna został zatrzymany.

Dalsze ustalenia wskazały, że 18-latek najprawdopodobniej uszkodził młotkiem kilka samochodów, z jednego z nich dodatkowo dokonał kradzieży gaśnicy i okularów, a pozostawił własny telefon.

Na podstawie złożonych zawiadomień i zgromadzonych dowodów śledczy z wydziału mienia przedstawili mu 3 zarzuty, kradzieży z włamaniem i 2 uszkodzenia mienia.

 

jw

 • zatrzymanie podejrzanego
  zatrzymanie podejrzanego
 • zatrzymanie podejrzanego
  zatrzymanie podejrzanego
 • zatrzymanie podejrzanego
  zatrzymanie podejrzanego
 • zatrzymanie podejrzanego
  zatrzymanie podejrzanego
 • uszkodzony pojazd
  uszkodzony pojazd
 • uszkodzony pojazd
  uszkodzony pojazd
Powrót na górę strony