Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W drodze na służbę zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 15.10.2019

Policjant z komisariatu w Rembertowie w drodze na służbę w przechodniu rozpoznał poszukiwanego nakazem doprowadzenia. Mężczyzna został przez niego zatrzymany. 53-latek miał do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Podczas czynności dopuścił się znieważenia funkcjonariuszy. Na jego żądanie bezpodstawnie wezwano pogotowie, za to wykroczenie zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie zatrzymanego.

Policjant z patrolówki komisariatu w Rembertowie, zmierzając na nocną służbę, w jednym z przechodniów rozpoznał poszukiwanego listem gończym.

Wiedział, że mężczyzna od dłuższego czasu się ukrywał. Od razu podjął interwencję, potwierdził personalia 53-latka, wezwał na miejsce radiowóz, by przewieźć zatrzymanego do komisariatu.

W zasadzie od początku czynności poszukiwany zachowywał się wobec policjantów w sposób wulgarny, nie reagował na polecenia, wyzywał funkcjonariuszy i obrażał ich. Został pouczony, że w ten sposób dopuścił się znieważenia policjantów. To jednak nie koniec. W komisariacie zażądał natychmiastowego wezwania pogotowia ratunkowego. Kiedy jednak ratownicy przyjechali, wobec nich również był wulgarny, nie chciał poddać się żadnym medycznym czynnościom, twierdził, że nic mu nie jest, podważał kompetencje ratowników i uznał, że do niczego ich nie potrzebuje.

W związku z takim, zachowaniem policjanci podjęli decyzję o skierowaniu wniosku o ukaranie za bezpodstawne wezwanie pogotowia. 53-latek usłyszał też zarzut znieważenia funkcjonariuszy. Zgodnie z dyspozycją nakazu doprowadzenia trafił do aresztu na najbliższe 6 miesięcy.

nadkom. Joanna Węgrzyniak/ea

Powrót na górę strony