Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzież i kradzież z włamaniem

Data publikacji 28.11.2019

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową komendy na Pradze Południe w wyniku operacyjnych ustaleń wytypowali prawdopodobną sprawczynię kradzieży kluczyków samochodowych, zegarków i monet o łącznej wartości 136 tysięcy i kradzieży z włamaniem samochodu. Kobieta po dokonaniu tych przestępstw wyjechała i zaczęła się ukrywać, Policjanci zarejestrowali ją jako poszukiwaną. W międzyczasie odnaleźli skradzionego chryslera. Kilka tygodni później 26-latka wpadła w ręce funkcjonariuszy z komendy w Lubaniu. Usłyszała dwa zarzuty, została tymczasowo aresztowana.

Do komisariatu w Wawrze wpłynęło zawiadomienie o kradzieży z domu jednorodzinnego zegarków, monet wartych około 136 tysięcy złotych, kluczyków samochodowych, a także samochodu o wartości 41 tysięcy.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową. Po pozyskaniu i zweryfikowaniu informacji operacyjnych, dokonaniu kilku sprawdzeń funkcjonariusze wpadli na trop kobiety, która najprawdopodobniej dokonała tych przestępstw. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli skradzionego chryslera. Podejrzana wyjechała z miasta i zaczęła się ukrywać. Dlatego stróże prawa zarejestrowali ją jako poszukiwaną. Po kilku tygodniach 26-latka wpadła w ręce funkcjonariuszy z komendy w Lubaniu.

Śledczy z wydziału samochodowego zgromadzili obszerny materiał dowodowy i na jego podstawie zatrzymana usłyszała dwa zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Sąd zastosował wobec podejrzanej tymczasowy areszt.

nadkom. Joanna Węgrzyniak/ea

 

Powrót na górę strony