Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani na gorącym uczynku usiłowali dokonać rozboju

Data publikacji 05.05.2020

Policjant wspólnie z żandarmem zatrzymali na gorącym uczynku podejrzanych o usiłowanie rozboju. Funkcjonariusz i żołnierz zauważyli szarpiących się i bijących mężczyzn. Jak się okazało 42-latek i 39-latek zaatakowali przechodnia. Najpierw poprosili o papierosa, kiedy ich poczęstował chcieli ukraść mu torbę i zaczęli go bić. 42-latek najprawdopodobniej ma na swoim koncie jeszcze jeden rozbój. Obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Patrol w składzie, policjant i żandarm pełnili służbę w okolicy Parku Skaryszewskiego. W pewnym momencie zauważyli, że przy wejściu do parku biją się mężczyźni, dwóch szarpało jednego.

Funkcjonariusz i żołnierz od razu zareagowali. Szybko opanowali sytuację. Okazało się, że 42-latek wspólnie z 39-latkiem zaczepili mężczyznę palącego papierosa i poprosili, by ich poczęstował. Kiedy otrzymali papierosy nagle zaatakowali go i chcieli ukraść mu torbę. Obaj zostali zatrzymani.

Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o usiłowaniu rozboju. W trakcie wykonywania czynności śledczy ustalili, że jeden z zatrzymanych w przeszłości dopuścił się już rozboju w Wawrze. Teraz usłyszał dwa zarzuty. Obaj podejrzani trafili najpierw do prokuratury, a potem sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/jf

Powrót na górę strony