Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane chwilę po zgłoszeniu objęte policyjnymi dozorami

Data publikacji 05.05.2020

Policjanci chwilę po zgłoszeniu zatrzymali 18-latkę i 24-latkę, które miały dopuścić się uszkodzenia ciała dwóch kobiet. Pokrzywdzone zostały ugodzone nożem. W chwili zatrzymania podejrzane były pod wpływem alkoholu. Obie usłyszały zarzuty, zostały objęte policyjnymi dozorami.

Po godzinie 20.00 policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia, gdzie dwie kobiety zostały ranione nożem. Funkcjonariusze zapewnili pomoc lekarską pokrzywdzonym, zabezpieczyli ślady i podjęli pościg za podejrzanymi. Kilka minut później na jednej z pobliskich ulic w ręce mundurowych wpadły dwie młode kobiety odpowiadające rysopisom sprawczyń. Jedna z nich miała przy sobie nóż, który funkcjonariusze zabezpieczyli. 18-latka i 24-latka udawały, że nie wiedzą o co chodzi. Były pod wpływem alkoholu. Obie trafiły do policyjnych cel.

Policjanci pionu kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego zajęli się sprawą, przesłuchali świadków, zebrali materiał dowodowy. Zatrzymane nie były w stanie wyjaśnić całego zdarzenia, twierdziły, że niewiele pamiętają, zasłaniały się działaniem alkoholu. Obie usłyszały zarzuty uszkodzenia ciała. W prokuraturze zastosowano wobec nich policyjny dozór.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/jf

Powrót na górę strony