Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Najwyższa Liga-jestem Waszym kibicem”

Data publikacji 28.05.2020

Na ręce komendanta komisariatu w Wawrze wpłynęło pismo od mieszkańca, który chciał wyrazić swój „podziw i podziękowanie” dla policjantów przeprowadzających interwencję w jego sprawie. Funkcjonariusze w ocenie mężczyzny wykazali się profesjonalizmem, zrozumieniem, udzielili porad i kilku wskazówek, które okazały się bardzo pomocne. Niby nic, a jednak... dla kogoś tak wiele.

Policjanci codziennie podejmują wiele interwencji, które wymagają od nich bardzo zróżnicowanych umiejętności. Okazuje się, że bardzo często podstawą dobrze przeprowadzonej interwencji jest cierpliwość, opanowanie, spokój i przekazanie rzeczowych wskazówek, odpowiednie pokierowanie stron. Zdarza się bowiem, że czynności, do których wzywani są mundurowi nie leżą w zakresie ich kompetencji. Nie znaczy to, jednak, że policjanci nie mogą wówczas poradzić i wskazać drogi wyjścia z danej sytuacji.

Tak było w przypadku ubiegłotygodniowej interwencji w Wawrze. Patrolowcy zostali skierowani do warsztatu, gdzie doszło do nieporozumienia pomiędzy klientem a właścicielem. Spór dotyczył przede wszystkim kwestii związanych ze zleconą usługą i wysokością zapaty. Były to więc tak naprawdę zagadnienia typowo cywilne.

Policjanci nie pozostawili jednak zwaśnionych panów samych ze złymi emocjami. Stróże prawa wyjaśnili jaki charakter ma ich sprawa i jakie są możliwości jej rozwiązania. Uspokoili emocje obu stron i zaproponowali przemyślenie wszystkiego i próbę ponownego porozumienia.

Dwa dni później na biurko komendanta komisariatu w Wawrze wpłynęło pismo zgłaszającego i wzywającego wówczas policjantów. Mężczyzna wyraził swój „podziw i podziękowanie” dla profesjonalizmu patrolowców. „Dwóch funkcjonariuszy postępowało w sposób bardzo wyważony, kulturalny, umiejętnie uspokajając emocje”. Na koniec dodał, że to „Najwyższa Liga-jestem Waszym kibicem”.

Policjanci każdorazowo podejmując interwencje starają się skutecznie nieść pomoc i służyć obywatelem. A takie podziękowanie jest dowodem na to, że każda pomoc jest ważna i nie ma interwencji błahych i nieważnych.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/rr


 

Powrót na górę strony