Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzieże katalizatorów

Data publikacji 30.06.2020

Policjanci z Wesołej po dwóch dniach od zdarzenia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież katalizatora z samochodu. 33-latek i 30-latek w swoim aucie mieli sprzęt mogący służyć do dokonywania tego rodzaju kradzieży. Podczas przeszukania mundurowi odzyskali również skradziony katalizator. 33-latek dodatkowo posiadał przy sobie amfetaminę. Jak się okazało, ci sami mężczyźni wcześniej dopuścili się już takiego przestępstwa. Obaj usłyszeli zarzuty.

Do komisariatu w Wesołej wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży katalizatora z mazdy.

Policjanci niezwłocznie zajęli się sprawą. Podjęli ustalenia, pozyskali informacje, które w dalszej kolejności zweryfikowali. Dwa dni po zdarzeniu zatrzymali obu podejrzanych. Ci akurat podróżowali samochodem, w którym funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli skradziony katalizator, a także narzędzia służące do dokonywania tego rodzaju przestępstw.

30-latek i 33-latek trafili do policyjnych cel. U starszego z mężczyzn policjanci zabezpieczyli jeszcze narkotyki, miał przy sobie amfetaminę.

Śledczy z komisariatu w Wesołej po przeanalizowaniu innych spraw ustalili, że wcześniej ci sami mężczyźni najprawdopodobniej dopuścili się kradzieży katalizatora z mitsubishi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanym zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu dwóch kradzieży, 33-latek dodatkowo odpowie tez za posiadanie środków odurzających.

nadkom. Joanna Węgrzyniak/ea


 

 

 

Powrót na górę strony