Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowo aresztowany za kradzieże i kradzieże z włamaniem

Data publikacji 05.10.2020

Zatrzymany przez policjantów operacyjnych wydziału mienia obywatel Ukrainy, podejrzany o liczne kradzieże i kradzieże z włamaniem został tymczasowo aresztowany. Funkcjonariusze, po dokonanych analizach i na podstawie własnych ustaleń oraz posiadanej szerokiej wiedzy na temat środowiska przestępczego, dotarli do 35-latka. Jak wykazali policjanci obywatel Ukrainy na przestrzeni dwóch ostatnich miesięcy najprawdopodobniej dopuścił się kradzieży 8 rowerów, kradzieży z włamaniem, gdzie łupem pały elektronarzędzia, kilkukrotnie też usiłował dokonać włamania, między innymi do komórek lokatorskich. Teraz za wszystkie czyny podejrzany odpowie przed sądem.

Policjanci zajmujący się pracą operacyjną w wydziale do walki z przestępczością przeciwko mieniu każdego dnia podejmują działania, które mają ograniczyć przestępczość, ale także prowadzić do ustalenia oraz zatrzymania podejrzanych o już dokonane przestępstwa. Funkcjonariusze analizują wpływające sprawy, pozyskują informacje, weryfikują je, dokonują sprawdzeń, ustaleń , wykorzystują dostępne formy i narzędzia pracy operacyjnej. Na tej podstawie typują i potem zatrzymują podejrzanych. 

W tym przypadku ich operacyjne ustalenia oraz pozyskane, pozytywnie zweryfikowane, informacje doprowadziły ich do 35-letniego obywatela Ukrainy.

Mężczyzna podejrzany był o dokonywanie kradzieży i kradzieży z włamaniem. Najczęściej łupem sprawcy padały rowery. 35-latek nie miał stałego miejsca zamieszkania ani pobytu. Policjanci podejmowali więc działania, aby go zatrzymać, prowadzili obserwacje. Kilka dni temu obywatel Ukrainy wpadł w ręce funkcjonariuszy operacyjnych, został odnaleziony na strychu jednego z budynków.

Policjanci zgromadzili materiały, które potwierdzały, że wciągu ostatnich 2 miesięcy mężczyzna ten kilkukrotnie usiłował włamać się do komórek lokatorskich, z jednej z piwnic ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 9 tysięcy złotych. Funkcjonariusze dowiedli również, że 35-latek na przestrzeni sierpnia i września najprawdopodobniej ukradł 8 rowerów, których łączna wartość wyniosła prawie 10 tysięcy złotych.

Nie było to pierwsze zatrzymanie tego mężczyzny, funkcjonariusze znali go już z wcześniejszych realizacji spraw. Zgromadzony obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów kradzieży 8 rowerów, 3 usiłowań kradzieży z włamaniem i 1 dokonanego włamania. W sądzie przychylono się do wniosku prokuratury i zastosowano wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak

 

Powrót na górę strony