Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież toyoty, mieli trafić do poprawczaka

Data publikacji 19.10.2020

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową na podstawie ustaleń zatrzymali 18-latka i 19-latka, którzy podejrzani są o kradzież z włamaniem toyoty. Jednocześnie obaj byli poszukiwani w celu doprowadzenia do zakładu poprawczego. Funkcjonariusze przedstawili nastolatkom zarzuty.

Policjanci zajmujący się w codziennej służbie zwalczaniem przestępczości samochodowej na terenie naszej dzielnicy wykonywali czynności w związku ze zgłoszeniem kradzieży z włamaniem toyoty wartej 38 tysięcy złotych.

Policjanci podjęli rozpoznanie na miejscu zdarzenia, dokonali sprawdzeń i ustaleń operacyjnych, które w efekcie doprowadziły ich wprost do dwóch młodych mężczyzn. Jak ustalili funkcjonariusze, 18-latek i 19-latek wynajęli pokój w hostelu. W nocy najprawdopodobniej weszli do pokoju jednego z sąsiadów i ukradli mu kluczyli do samochodu, a następnie odjechali toyotą.

Kilka dni później nastolatkowie byli już w rękach policjantów wydziału do walki z przestępczością samochodową. Jak się okazało, obaj byli poszukiwani w celu doprowadzenia do zakładu poprawczego. Na podstawie zgromadzonych dowodów zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem pojazdu.

nadkom. Joanna Węgrzyniak/ea

 

Powrót na górę strony