Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z trzema katalizatorami odpowiedzą za kradzieże

Data publikacji 30.11.2020

Policjanci z patrolówki chwilę po zgłoszeniu kradzieży katalizatora zatrzymali podejrzanych, którzy właśnie oddalali się z miejsca zdarzenia. Jak się okazało czterech mężczyzn przewoziło w fordzie łupy z trzech podobnych kradzieży. Wszystkie trzy katalizatory zostały odzyskane. Zatrzymani usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży.

Na numer alarmowy zatelefonował mieszkaniec osiedla, który powiadomił, że mężczyźni poruszający się fordem najprawdopodobniej dokonali kradzieży jakichś elementów z zaparkowanej mazdy.

Zaalarmowani o tej sytuacji patrolowcy od razu przystąpili do działania. Podjęli pościg za fordem. Kiedy zatrzymali samochód okazało się, że podróżuje nim czterech obywateli Rumunii. W pojeździe funkcjonariusze znaleźli narzędzia mogące służyć dokonywania przestępstw, piły, brzeszczoty, łom, rękawice. Dodatkowo znajdowały się tam trzy katalizatory, w tym również ten pochodzący z mazdy. Dwa pozostałe zostały wycięte wcześniej z opli, astry i corsy. Wszystkie rzeczy zostały zabezpieczone, a mężczyźni trafili do policyjnych cel.

Śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przyjęli zawiadomienie o kradzieży katalizatora od właściciela mazdy, odszukali także sprawy pokrzywdzonych z opli i na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili zatrzymanym zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/rr

 

Powrót na górę strony