Kierownictwo

Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VII

nadkom. Robert Matusik

Nadkomisarz Robert Matusik urodził się w 1975 roku w Otwocku. Jest absolwentem Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku w II Komisariacie Policji Praga Południe. Przez pierwsze lata służbę pełnił w Wydziale Dochodzeniowo Śledczym tej jednostki, a następnie na własną prośbę przeniesiony został do pionu prewencji, gdzie kontynuował służbę w komórkach patrolowo – interwencyjnych. Od 1999 roku pełnił służbę w 3 Wydziale Patrolowo Interwencyjnym Komendy Stołecznej Policji skąd przeniesiony został do Komisariatu Policji Warszawa Targówek, gdzie podczas ośmioletniej służby zajmował szereg stanowisk wykonawczych i kierowniczych począwszy od etatu kierownika ogniwa patrolowo interwencyjnego, przez kierownika Referatu Patrolowo Interwencyjnego, aż do stanowiska Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji. W 2007 roku mianowany zostaje na stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, skąd po niespełna ośmiu miesiącach przeniesiony zostaje na stanowisko Naczelnika Wydziału Sztab Policji KRP W-wa VII. W wyniku zmian organizacyjnych w jednostce w grudniu 2008 obejmuje stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji KRP Warszawa VII, na którym pełni służbę do 2014 roku. W maju 2014 roku powołany zostaje na stanowisko zastępcy Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Wawer. Z dniem 1.12.2014 roku został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Wawer. Od dnia 1.04.2020 r. pełni obowiązki Zastępcy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VII, 15 września 2020 powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VII.

Odznaczony brązowym medalem „Za zasługi dla obronności kraju” i brązową odznaką „Zasłużony Policjant”. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Interesuje się muzyką i motoryzacją.

Powrót na górę strony